Naujienos

NAUJI INFORMACIJOS ŠALTINIAI

2016/05/25

s1Šių metų gegužės 24 d. Šalčininkų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko seminaras savivaldybių įstaigų ir socialinių partnerių atstovams apie elektronines mokymosi aplinkas pagal projektą „Suaugusiųjų švietimo veiksmų plano nacionalinis koordinavimas: Lietuva“, kurio tikslas – supažindinti gyventojus su įvairiomis elektroninėmis platformomis, kaip antai EPALE, SMIS, AIKOS ir formuoti suaugusiųjų gebėjimą naudotis jomis.

Seminare dalyvavo viešosios bibliotekos, jos filialų, mokyklų bibliotekininkai, socialiniai darbuotojai, kiti asmenys.

Skaityti daugiau...

Seimas sulauks aktyviausių bibliotekų skaitytojų

2016/05/20

Kitą savaitę, gegužės 25 d., istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje (Seimo I r.) įvyks Bibliotekų metams paminėti skirtas renginys, kuriame bus pagerbti aktyviausi 2015 metų skaitytojai ir skaitomiausių knygų autoriai. Pradžia – 12 val.

Renginio dalyvius priims ir pasveikins Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, žodį tars rašytojai Kristina Sabaliauskaitė ir Vytautas Račickas, taip pat vyriausias ir jauniausias bibliotekų skaitytojai. Šentiniame renginyje pasirodys dainuojamosios poezijos atlikėjas Žilvinas Ališauskas.

Lietuvos Respublikos Seimas, kurio sprendimu 2016-ieji paskelbti Bibliotekų metais, pakvietė šalies bibliotekas išrinkti aktyviausius 2015 metų skaitytojus – vieną suaugusįjį ir vieną vaiką (iki 18 metų). Į šią Seimo iniciatyvą atsiliepusių bibliotekų išrinkti knygų mylėtojai – nuo mažiausio iki vyriausio – pakviesti į renginį Seimo rūmuose. Dviem vyriausioms aktyviausioms skaitytojoms – 86 metai, o jauniausiajai skaitytojai – tik 4,5 metų.

Skaityti daugiau...

Ekskursija į Šv. Mykolo arkangelo bažnyčią

2016/05/23

bu1Gegužės 19 d. Butrimonių k. bibliotekininkė Irena Ogurcova su šeštos klasės mokiniais organizavo ekskursiją į Butrimonių Šv. Mykolo arkangelo bažnyčią. Ekskursijos tikslas buvo – gimtojo krašto, kaimo istorijos pažinimas. Taip pat, suteikti kuo daugiau įdomios ir išsamios informacijos apie vietinį pažintinį objektą – bažnyčią. Ekskursijos metu buvo pasakojama bažnyčios istoriją, kurią baronas Jonas Šreteris pastatė 1799 metais, jos ir varpinės architektūrą ir statybą. Vaikai pasivaikščiojo po bažnyčios teritoriją, apžiūrėjo kapines, paminklą Jonui Pauliui II (pastatytas 2013 m.). Ekskursijos pabaigoje buvo pravesta viktorina. Vaikai liko labai patenkinti, kad tiek naujo sužinojo apie savo kaimą ir bažnyčią.

Skaityti daugiau...

„Knygele, aš noriu būti tavo draugu“

2016/05/12

eb7Gegužės 10 d. Ešiškių m. Vaikų skyriaus biblioteką aplankė Eišiškių darželio „Voveraičiukai“ su auklėtoja Lilija Beliavskaja ir Ivona Antropik, o vaikus pasitiko bibliotekos darbuotojos Rita Dovsevičienė ir Kristina Jundo. Vaikai atėjo kupini noro pažinti biblioteką bei joje gyvenančias knygutes. Nors tik šešiamečiai, bet jau kai kurie visai gražiai mokantys skaityti, todėl apsilankymas Vaikų literatūros skyriuje buvo pačiu laiku.

Skaityti daugiau...