Mėnulio tigras

Lively, Penelope

Mėnulio tigras

Mėnulio tigras : romanas / Penelope Lively. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2019]. - 279, [1] p. ; 22 cm. - ISBN 978-609-480-088-7 (įr.)

 

Tai jaudinanti istorija apie žmogaus santykį su asmenine praeitimi ir pasakojimas apie ištisą spalvingą epochą.

Gulėdama mirties patale, į aštuntąją dešimtį įkopusi istorikė, žurnalistė ir rašytoja Klaudija Hempton nusprendžia parašyti pasaulio istoriją. Pagrindine pasakojimo veikėja bus ji pati, o jos istorijos liudininkai bus jos sutikti ir ją lydėję žmonės, įvykiai ir prisiminimai.

Žodis po žodžio ji kuria nepaprastą ir intriguojančią mozaiką - savo gyvenimo istoriją, kurioje pasakoja apie kiekvieną jai artimą žmogų. Ji prisimena brolį Gordoną, kuris buvo ir priešas, ir draugas. Nepatikimą ir charizmatišką meilužį Džesperą, su kuriuo susilaukė dukters Lisos. Senelių užauginta Lisa, skirtingai nei mama, ištekėjo ir laimingai gyvena su mylimu vyru. Galiausiai, mintys Klaudiją nuneša į Egiptą, kur dar Antrojo pasaulinio karo metais ji sutiko Tomą, Egipte tarnaujantį karininką. Ji prisimena jų aistringą meilę ir siaubingą netektį, po kurios Klaudijos gyvenimas niekad nebes toks, kaip anksčiau…

Klaudijos Hempton piešiamas paveikslas atskleidžia ne tik jos likimą ir išgyvenimus, bet ir spalvingą daugialypį to meto pasaulį. Tai pasakojimas apie epochą, kurią lėmė žmonių pasirinkimai, troškimai ir netektys. „Mėnulio tigras“ – daugiabalsis kūrinys, kuriame netrūksta prisiminimų, aistros, sukrėtimų ir ryžto gyventi. Tai istorija nagrinėjanti sudėtingas ir kontraversiškas temas.

Knygos pasakojimas kuriamas taip, kad tie patys įvykiai pasakojami iš keleto žmonių perspektyvos, tačiau istorija nėra klampi ar sudėtinga. Skirtingas pozicijas sujungia meistriškai pasakotojas, o įvairūs požiūriai į tuos pačius įvykius įrodo, kad žmogus nėra tobulas ir vienos tiesos nėra ir būti negali.

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb