Pamiršti gyvenimai

Chamberlain, Diane

Pamiršti gyvenimai

Pamiršti gyvenimai : [romanas] / Diane Chamberlain. - Vilnius : Alma littera, 2018. - 405, [1] p. ; 25 cm. - ISBN 978-609-01-3192-3 (įr.)

 

   Tikrais faktais paremta melodrama „Pamiršti gyvenimai“ pasakoja apie XX a. septintajame dešimtmetyje Šiaurės Karolinos valstijoje vykdytą priverstinės sterilizacijos programą ir dviejų moterų susipynusius likimus.

   Kritikai vadina „Pamirštus gyvenimus“ rimčiausia amerikiečių rašytojos Diane Chamberlain knyga. Ir kituose jos romanuose nagrinėjamos painios ir sudėtingos žmonių tarpusavio santykių temos, tačiau šiame kūrinyje autorė pasakoja tikrais įvykiais paremtą istoriją. Skaitytojas kviečiamas nusikelti į septintojo dešimtmečio Šiaurės Karolinos valstiją, kur rasinės nelygybės fone valdžia beveik atvirai kalba apie eugenikos ir sterilizacijos politikos poreikį.

Tarp Aivės Hart ir Džeinės Forester nerastume nė vieno panašumo, išskyrus tai, kad abi jos gyvena Šiaurės Karolinoje. Penkiolikmetei Aivei likimas nešykšti sunkių išbandymų. Jos šeima glaudžiasi nedidukėje tabako plantacijoje. Mirus tėvams ant gležnų mergaitės pečių gula atsakomybė už garbaus amžiaus senelę, protinę negalią turinčią vyresniąją seserį ir sūnėną. Rūpestį artimaisiais apsunkina pačios Aivės liga - epilepsija. Mergina supranta, kad jai pačiai pagalbos reikia ne mažiau, nei kitiems.

  „Pamiršti gyvenimai“ – pasakojimas apie dvi moteris, kurių skirtumai nublanksta prieš jas abi jungiantį tragišką likimą. Socialinės ir rasinės nelygybės atmosferoje, Aivė ir Džeinė turi rasti atsakymą į klausimą: kaip žinoti, kad tai, kuo tiki, yra teisinga, jei visi aplink teigia priešingai?

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb