Sostinė

Menasse, Robert

Sostinė

Sostinė : romanas / Robert Menasse. - Vilnius : Tyto alba, 2019. - 431, [1] p. ; 22 cm. - ISBN 978-609-466-385-7 (įr.)

Romanas „Sostinė“ – tai aštri satyra, detektyvas, komiškas pasakojimas ir filosofinė esė. Tai didingas romanas apie Europą, pasirodęs Brexito išvakarėse ir nešantis svarbią žinią – niekas neturėtų pamiršti, kokios aplinkybės apskritai leido iškilti šiam Europos projektui. Pasitelkęs absurdą ir groteską, ironiją ir filosofiją, „Sostinės“ autorius ne tik taikliai pašiepia Europos Sąjungos institucijų biurokratiškumą ir painumą, tačiau nepamiršta ir žmogiškumo bei istorinių tiesų.

Briuselis. Tragedijų herojai, manipuliuojantys nevykėliai ir priverstiniai bendrininkai... Visai nenuostabu, kad Europos Komisija norėtų pagerinti savo įvaizdį. Artėjant penkiasdešimtosioms Komisijos metinėms EK kultūros direktorato komunikacijos departamento vadovė Fenia Ksenopulu turi ne tik suorganizuoti svarbią šventę, bet ir bandyti siekti didesnio tikslo – mažėjant visuomenės palaikymui sugrąžinti Komisijai gerą vardą. Kai jos referentas, austras Martinas Zusmanas pasiūlo jubiliejaus centru paversti Aušvicą, Fenia lieka tiesiog sužavėta. Tačiau ką mano kitos Europos Sąjungos institucijos?
Komisaras Brenfo taip pat atsiduria kryžkelėje. Jo tiriama žmogžudystės byla sulaukia spaudimo iš aukščiausių institucijų. Komisaras raginamas nutraukti tyrimą. Laimė, jis turi draugą Briuselio policijos vadovybėje. Šis yra tikras informacinių technologijų genijus ir gauna prieigą prie slaptų prokuroro dokumentų.
Samdomas žudikas iš Lenkijos Matekas apie tai nieko nežino. Tačiau jis žino, kad nušovė ne tą vaikiną. Matekui, kuris norėjo tapti kunigu, tai rimtas reikalas...

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Vilnijos vartai
Prisijungusi Lietuva
epaveldas
interaktyvi
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb