Duomenų bazės

Lietuvos duomenų bazės

15min MAX
Šiuolaikiško ir unikalaus turinio naujienų portalas, kuriame taip pat rasite „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „New Scientist“, „Psychology Today“ ir kt. vakarietiškų periodinių leidinių straipsnių vertimus į lietuvių k.
Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių.

Delfi Plius
Naujienų portalas, kuriame rasite niekur kitur nepublikuojamą profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių k. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų. 
Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių.

Infolex
Tai teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.
Prieiga tik iš bibliotekoje esančių kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į skaityklos darbuotojas. Atidaryti čia:

 

Siūlome naudotis nemokamomis teisinėmis duomenų bazėmis:
TAR – teisės aktų registras;
LRS – Lietuvos Respublikos Seimo duomenų bazės;
EUR-Lex – Europos Sąjungos teisė.

LAT – Lietuvos aukščiausiasis teismas;
LVAT – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Lietuvos periodinės spaudos bibliografinės straipsnių bazės 1994-2002m. archyvas (CD). Prieinama tik bibliotekoje.

Užsienio duomenų bazės

EBSCO visateksčių, straipsnių ir referatų humanitarinių ir socialinių mokslų , verslo, ekonomikos, medicinos ir kt. temomis. Paieška pagal žodį, dalyką. Plati vaizdų paieška. Suteikiami slaptažodžiai nutolusiems vartotojams.
Jungiantis iš bibliotekos kompiuterių
Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams

NAXOS Music Library Tai išsami klasikinės ir pasaulio muzikos internetinė duomenų bazė, kurią sudaro klasikinės, džiazo, roko ir kitų muzikos žanrų kūriniai, žinomų pasaulio garso įrašų studijų aukštos kokybės muzikos įrašai. Čia taip pat rasite informaciją apie muzikos mokslą: žanrų istoriją, atlikėjų ir kompozitorių biografijas, muzikos terminų žodyną, kūrinių analizes ir kitą muzikos profesionalams ir mėgėjams naudingą informaciją. Naxos Music Library“ duomenys prieinami ir išmaniuosiuose telefonuose – tereikia atsisiųsti mobiliąją programėlę NML, kuria galėsite kurti grojaraščius, turėsite prieigą prie beveik 1,5 milijono įrašų ir galėsite klausytis muzikos, būdami bet kurioje vietoje.
Jungimuisi iš bibliotekos kompiuterių
Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus arba el. p. abonementassal@gmail.com 
Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.

 

BNS
Didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. 

Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. 

 

„Vyturio“ elektroninė biblioteka
400 svarbiausių e. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes. „Vyturio“ bibliotekos knygas kruopščiai atrinko vaikų literatūros ekspertai ir patys vaikai.
Prieiga iš mobilių įrenginių ar kompiuterių. Registracijos metu lauke „dovanos kodas” reikės įvesti specialų kodą. Kodo teiraukitės Vaikų bibliotekoje.

Biblioteka visiems
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras