Džentlio Kalėdos

Hunter, Alan

Džentlio Kalėdos

Džentlio Kalėdos : detektyvas / Alan Hunter ; iš anglų kalbos vertė Margarita Vilpišauskaitė. – Vilnius : Briedis, 2019 (Vilnius : Standartų sp.). – 286, [1] p. ; 18 cm. – (Detektyvų serija, ISSN 2351-7360). – ISBN 978-9955-26-696-9

Ketvirtoji serijos apie inspektorių Džordžą Džentlį knyga „Džentlio Kalėdos“ nukels detektyvų gerbėjus į žiemišką Anglijos kaimą. Džentlio ramybę ir žvejybos planus šį kartą sužlugdys Kalėdų rytą įvykdyta žmogžudystė.

Inspektorius Džordžas Džentlis Kalėdas švęsti pakviečiamas į kaimą, kur galės gyventi prabangiuose namuose ir leisti laiką gaudydamas lydekas. Tačiau netrukus jam tenka gaudyti visai kitokį grobuonį. Kai netoliese esančio įspūdingo dvaro svečias Kalėdų rytą randamas laiptų papėdėje negyvas, Džentliui tenka imtis tyrimo. Žmogžudystė per Kalėdas? Neatrodo, kad tai geriausias būdas inpektoriui praleisti šventes. Iš pradžių visi mano, kad ši tragedija – tiesiog nelaimingas atsitikimas, tačiau inspektorius Džordžas Džentlis tikrai ne iš tų, kurie išvadas daro visko nepatikrinę. Netrukus Džentliui nelieka jokių abejonių, kad tai buvo žmogžudystė. Namuose, kuriuose įvyko žmogžudystė, gaminami prabangiausi ir gražiausi visoje Anglijoje gobelenai, tad Džentliui teks atmazgyti tokią raizgalynę, kad pasiduotų net geriausi audėjai. Visi, nuo namų šeimininko iki jo ištikimiausio tarno, tampa įtariamaisiais. Tyrimą apsunkina ir tai, kad Džentlis neturi savo gudriojo pagalbininko, kuris Kalėdas ramiai leidžia su savo šeima. Be to, po praėjusios bylos tyrimo, Džentlis vis dar abejoja savimi. Deja, šįkart teks imtis painios bylos vienam ir atsilaikyti prieš visus, bandančius jį suklaidinti ir įvilioti į sudėtingus santykius. Kaimo aplinka ir atmosfera knygoje „Džentlio Kalėdos“ primena Agatos Kristi kūrybą ir nukelia į ramią, tačiau kartais gūdoką Anglijos kaimo kasdienybę.

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras