Dailės terapija - kelias į vidinę laimę ir ramybę

Dailės terapija - kelias į vidinę laimę ir ramybę

2020 m. liepos 13 – 24 d. Eišiškių miesto Vaikų bibliotekoje vyko nemokami meno terapijos užsiėmimai vaikams, kuriuos vedė Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, dailės pedagogė, kvalifikuota dailės terapijos ir geštalto terapijos praktikė. Biblioteka bendradarbiavo su Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Užsiėmimai finansuojami iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Veikla vykdoma pagal projektą „Sveikatos ugdymo priemonių gerinimas Šalčininkų rajone“. Projekto tikslas – padidinti Šalčininkų rajono tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius. Meno terapijos užsiėmimuose dalyvavo 3 vaikų grupės. Meno terapija – tai dalyvavimas kūrybos procese, siekiant ne sukurti vertingą meno kūrinį, o pažinti save, sužinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Tam nereikia mokėti piešti, tapyti, lipdyti, vaidinti ar būti kitų meninių išraiškų formų žinovu. Specialistė Dainora Skrabulienė užsiėmimus vedė pagal 5 temas:

  • „Monotipija. Jūra. Mano šeima, skirtingi žuvų vaizdiniai“. Visi dalyviai piešė jūrą, kirpo, klijavo ir lipdė iš plastilino išgalvotus jūros gyventojus. Savo sukurtus kūrinius mokiniai turėjo pristatyti visai grupei. Susirinkusieji bendravo, juokėsi, šypsojosi ir su dideliu noru dalyvavo meno terapijoje. Vaikai suprato, kad kūryboje visai nereikia laikytis kažkokių principų, svarbu išgirsti save. Šis meno terapijos užsiėmimas praturtino moksleivių bendravimo įgūdžius.
  • „Aš ir medis“. Renginio dalyviai iš lipnios langų juostelės suformavo savo medį, kurį spalvino kreidelėmis ir dažais. Dainora Skrabulienė, paaiškino, kad kiekvienas žmogus, kaip ir medis, skiriasi ne tik išore, bet ir vidumi. Todėl visų darbeliai buvo skirtingi, bet labai ypatingi ir gražūs.
  • „Mano svajonių namas ir aplinka“. Renginio dalyviai piešė namus, vaikai pasinėrė į savo fantazijų pasaulį, spalvino ir klijavo. Darbeliai buvo labai kruopštūs, kūribingi.
  • „Kalno tematika“. Užsiėmimo metu vaikai atliko atsipalaidavimo užduotį – glamžė ir dažė popierių. Dainora Skraibulienė su vaikais kalbėjo apie asmenybės formavimą. Visi dalyviai iš popieriaus gamino savo įsivaizduojamą uolą. Taip kurdami mokiniai atsipalaidavo ir drąsiai bendravo, improvizavo. Meno terapija padeda įveikti neigiamus jausmus, suvokti, iš kur jie atsirado.
  • „Molis - vidinės savijautos stiprinimui“. Specialistė dirbant su vaikais džiaugiasi kiekvienu pokalbiu ir drauge nuveiktu darbu. Meno terapijos metu vaikai atsipalaidavo, drąsiai reiškė mintis, atvirai bendravo. Mokiniai lipdė smagius kūrinius ir pasinėrė į ypatingą vaizdų pasaulį.

Vaikai smagiai praleido laiką bibliotekoje. Šių praktinių mokymų metu moksleiviai labai susidraugavo.

Pabaigoje visi dalyviai gavo atminimo dovanėles.

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras