Palaikyti gerą formą padeda ir knygos

Palaikyti gerą formą padeda ir knygos

Rugsėjo 8-ąją, Tarptautinę raštingumo dieną, prasidės pamažu jau tradicija tampantis „Skaitymo festivalis“. Trejus metus iš eilės knygų mylėtojus suburianti šventė kvies į skaitymo malonumą pažvelgti nauju kampu ir knygos atsivertimą sies su sportiniu azartu. Kiekvienas festivalio dalyvis bus kviečiamas knygų skaitymą tapatinti su sportu, kai atsivertęs ilgą romaną mėgins įveikti maratoną, žvilgtelėjęs į filosofinės knygos platybes bandys išmokti nardyti, o išvydęs eilėraštį sutelks dėmesį į sprinto finišo liniją.

„Šiuo metu ypač populiaru rūpintis savo sveikata ir palaikyti gerą formą, o 2017 m. netgi paskelbti Sporto metais! Jaunimas daug dėmesio skiria savo išvaizdai, lanko sporto klubus, bėgioja ir renkasi kokybišką maistą. Biblioteka prisideda prie šio požiūrio ir primena, kad palaikyti gerą formą reikia visapusiškai – pasirūpinti ne tik gera fizine, bet kartu ir emocine forma. Šių metų „Skaitymo festivalį“ siedami su sportu norime atkreipti dėmesį į tai, kad po visų pratimų sporto salėje žmogui taip pat reikia skirti laiko ir proto mankštoms bei vaizduotės treniruotėms“, – komentuoja „Skaitymo festivalio“ organizatorė Toma Katinaitė.

Dvi dienas truksiantis festivalis atsinaujinusiame Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme (Trakų g. 10) lankytojus stebins skaitymo maratonais, kvies šokinėti per pastraipas bei supažindins su nardymo tarp tekstų bei autorių platybėmis. Šiemet organizatoriai siūlys mankštinti smegenis bei treniruoti vaizduotę jaunimui skirtoje programoje, kurioje bus gausybė pramogų: koncertai, diskusijos, susitikimai su autoriais, edukaciniai užsiėmimai, spektakliai, žaidimai ir kitos įdomios veiklos. Festivalio metu veikiančioje „Literatūrinėje vaistinėje“ kiekvienas besidomintis sportu ir sveiku gyvenimo būdu galės išsirinkti labiausiai tinkančią literatūrą. Taip pat dalis renginių bus verčiami į lietuvių gestų kalbą, tad festivalis taps prieinamas dar didesniam žmonių ratui.

Vienas iš festivalio akcentų – visos vasaros metu vykusios akcijos „Skaitymo iššūkis“ dalyvių apdovanojimai. Nuo birželio 15 d. organizuotos „Skaitymo iššūkio“ nuotaikingos varžytuvės visoje Lietuvoje kvietė gyventojus įveikti 10 su knygų skaitymu susijusių užduočių. Iš jų populiariausia – perskaityti atsitiktinę knygą iš lentynos, taip buvo perskaitytos net 2668 knygos. Skaičiuojama, kad iš viso iššūkio dalyviai perskaitė beveik 25 tūkst. knygų, o labiausiai jiems patiko psichologijos žanro grožiniai kūriniai. Lietuvoje iššūkį gyventojams metė 66 bibliotekos ir jų filialai, suskaičiuota 4568 prie iššūkio prisijungę dalyviai, o iš jų net 1097 įveikė visas užduotis.

„Labai džiaugiamės šių metų „Skaitymo iššūkio“ pasiektais rezultatais. Skaitymą bandėme paversti linksmu nuotykiu, rungtynėmis, kurios skatintų kiekvieną priimti asmeninį iššūkį ir perskaityti kiek įmanoma daugiau knygų. Kai kurie iššūkio dalyviai užduotims pasirinko net kelias knygas ir tai – nuostabus saviugdą skatinantis pasiekimas“, – komentuoja „Skaitymo iššūkio“ organizatorė, Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos atstovė Inga Liekmanienė. Akcijos organizatoriai „Skaitymo iššūkio“ metu siekė paskatinti gyventojus apsilankyti bibliotekose, sužadinti norą laikyti rankoje knygą bei visapusiškai domėtis skaitymo kultūra. 

„Skaitymo festivalio“ metu bus apdovanotos daugiausiai skaitytojų pritraukusios „Skaitymo iššūkyje“ dalyvavusios bibliotekos bei pasidžiaugta visais iššūkį priėmusiais ir įveikusiais dalyviais.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo festivalį“, kuris vyks rugsėjo 8–9 dienomis, bei detalią programą galima rasti oficialiame renginio interneto puslapyje: http://festivalis.amb.lt/.

Biblioteka visiems
iBiblioteka
epaveldas
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
lnb
Vilnijos vartai
Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras