29 września 2021 r.W Dziale Literatury Dziecięcej Biblioteki Publicznej rejonu solecznickiego odbyła się wycieczka edukacyjna dla uczniów II klas solecznickiego Gimnazjum imienia Jana Śniadeckiego, którzy przybyli ze swoją wychowawczynią Aliną Surudo.
Najmłodsi po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę, dlatego prowadząca wycieczkę bibliotekarka Alina Juchniewicz opowiedziała, jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wśród wielu książek znaleźć pożądaną książkę. Uczestnicy wycieczki zapoznali się ze specyfiką działalności biblioteki, jej księgozbiorem, imprezami i wystawami.
Bibliotekarka Zuzana Szczerbak zapoznała dzieci z działem obsługi czytelników i czytelnią.
Komentarze